הפכו את אוויר נקי לעמוד הבית עמוד הבית
עמוד הבית אודותינו
עישון ונזקיו
חוקים
פסדי דין
תביעות
עישון כפוי במקומות עבודה
פנייה לרשויות
נציב תלונות הציבור ומבקר המדינה
מן התקשורת
קישורים
שאלות נפוצות
צרו קשר

 קמפיין "Unfair"


עמותת "אוויר נקי" שמה לעצמה, כאחת ממטרותיה, את המטרה להעלות את המודעות בקרב הציבור הרחב לנזקי החשיפה לעישון הכפוי. הכוונה היא להביא להפנמת הנזקים הבריאותיים החמורים הרבים העלולים להיגרם עקב חשיפה לעשן הסיגריות, ובכך לגרום להגברת דרישת הציבור שלא להחשף לעישון כפוי במקומות ציבוריים.

לכן, בעזרתו האדיבה של משרד הפרסום שמעוני פינקלשטיין בע"מ, בניהולה של אפרת מרקו ובסיוע של מתנדבים רבים, העמותה יזמה קמפיין שנועד להציג לציבור את מותג הסיגריות "Unfair": סיגריות למעשנים הפסיביים.

במהלך הקמפיין, שהתקיים בתל אביב, חולקו על ידי מתנדבי העמותה קופסאות סיגריות ריקות שיוצרו במיוחד עבור "אוויר נקי". הקופסאות ניתנו לעוברים ושבים שלדבריהם אינם מעשנים. כך, מטרת הקמפיין הייתה להמחיש את העובדה שגם אם אינכם מעשנים, כאשר אתם נחשפים לעשן הסיגריות של אלו שמעשנים לידכם, אתם בעצם מעשנים בעצמכם, כאילו לקחתם בעצמכם שאיפה מהסיגריה.

המתנדבים הסבירו לעוברים ושבים על נזקי העישון הכפוי ועל החשיבות של אוויר נקי במקומות ציבוריים. קופסאות הסיגריות המיוחדות שחולקו הכילו, במקום סיגריות, דף הסבר שנועד להעביר את המסר לעיל: החשיפה לעישון כפוי מסוכנת לבריאות ויכולה לגרום למחלות קטלניות, אל תתביישו לדרוש אוויר נקי במקומות הציבוריים.

העמותה מודה מקרב לב לכל מי שהתנדב, תרם מזמנו ופעל להעלאת המודעות לנזקי העישון הכפוי. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר עמודים: 2
2 הבא
דו"ח שר הבריאות על העישון לשנת 2015


החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים


תכנית משרד הבריאות למאבק בעישון - דו"ח הוועדה הציבורית לצמצום העישון ונזקיו


אוויר נקי

לציבור הגולשים: המידע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מסודר אצל עורך-דין. הסתמכות על מידע זה ועל נכונותו הינה באחריות הגולשים בלבד.

[חזור למעלה]