הפכו את אוויר נקי לעמוד הבית עמוד הבית
עמוד הבית אודותינו
עישון ונזקיו
חוקים
פסדי דין
תביעות
עישון כפוי במקומות עבודה
פנייה לרשויות
נציב תלונות הציבור ומבקר המדינה
מן התקשורת
קישורים
שאלות נפוצות
צרו קשר
 

 

ב-7.11.07 מתחילים לנשום אוויר נקי

עמותת אוויר נקי יצאה בקמפיין רחב היקף בעזרת משרד הפרסום שמעוני פינקלשטין draft fcb. הקמפיין עלה בעיתונות ארצית, מגזינים, ורדיו.

הקמפיין עלה לרגל כניסתו לתוקף של תיקון החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים. הקמפיין נועד להעלות את המודעות לנזקי העישון הפאסיבי ומזכיר למעשן שהקורבנות העיקריים הם למעשה האנשים שקרובים לו ביותר.

תיקון החוק, שנכנס לתוקף ב-7.11.07, מגדיר את חובת הפיקוח והאכיפה של בעלי העסקים. במסגרת החוק, בעל עסק (או ממונה מטעמו) מחויב לפנות אל  המעשן ולדרוש ממנו לחדול מן המעשה. במידה והמעשן מסרב, בעל העסק מחויב להתלונן לרשויות. החוק קובע איסור הצבת מאפרות במקום ציבורי, מפני שהניסיון מלמד שמאפרות מעודדות עישון, גם אם הוא אסור על פי חוק.

בנוסף, התיקון מרחיב את איסור העישון גם לברים ומועדונים, כאשר הסייג היחידי הוא חדר נפרד המוקצה למטרה זאת.  תיקון החוק מגדיל משמעותית את הקנסות, ולכן יחד עימו צפויה להגיע אכיפה מוגברת מצד הרשויות והמשטרה.

  להגדלה יש ללחוץ על התמונה


הקשיבו לתשדיר הקמפיין כפי שמשודר בתחנות הרדיו

 

עמותת אוויר נקי מודה לכל אנשי משרד הפרסום שלקחו חלק בקמפיין, ובמיוחד לקובי ברקי, סמנכ"ל קריאייטיב, על ההירתמות המדהימה לנושא.

צוות הקמפיין:

סמנכ"ל קריאייטיב: קובי ברקי

קריאייטיב: רועי סבן, נתן פרייפלד

דו"ח שר הבריאות על העישון לשנת 2015


החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים


תכנית משרד הבריאות למאבק בעישון - דו"ח הוועדה הציבורית לצמצום העישון ונזקיו


אוויר נקי

לציבור הגולשים: המידע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מסודר אצל עורך-דין. הסתמכות על מידע זה ועל נכונותו הינה באחריות הגולשים בלבד.

[חזור למעלה]