הפכו את אוויר נקי לעמוד הבית עמוד הבית
עמוד הבית אודותינו
עישון ונזקיו
חוקים
פסדי דין
תביעות
עישון כפוי במקומות עבודה
פנייה לרשויות
נציב תלונות הציבור ומבקר המדינה
מן התקשורת
קישורים
שאלות נפוצות
צרו קשר
 
להלן מספר דגשים עבור אלו שכבר הגישו כתב תביעה:
  • האחריות לכך שהצד הנתבע יקבל את כתב התביעה שהגשתם היא שלכם. בית המשפט ידאג להעביר לנתבע את כתב התביעה אך עליכם לוודא שהדבר אכן התבצע. לכן, 30 יום, לכל המאוחר לפני מועד הדיון יש לוודא קיומו של אישור מסירה. עליכם להתקשר למזכירות בתי המשפט (02-6593333) ולשאול האם נתקיימה מסירה בתיק. בהיעדר אישור מסירה לא יוכל להתקיים הדיון ועל כן הוא יידחה. במידה והוגש כתב הגנה מצד הנתבעים אין צורך בוידוא המסירה, הרי שלא קיים ספק שכתב התביעה נתקבל אצלם.
  • במידה ו-30 יום לפני מועד הדיון עדיין ואין אישור מסירה, יש לגשת למזכירות בית המשפט אליו הוגשה התביעה על מנת לבצע מסירה אישית [?]. אל המזכירות יש להביא את כתב התביעה שהוגש יחד עם כל הנספחים. על מנת שהמסירה תתבצע כדין יש להישמע להוראות הניתנות במזכירות בית המשפט.
  • בתוך 15 ימים מיום המסירה (היום בו כתב התביעה נתקבל אצל הנתבעים) על הנתבעים להגיש כתב הגנה. אם הנתבעים לא הגישו כתב הגנה 15 ימים מיום המסירה ניתן להגיש בקשה למתן פסק דין בהיעדר הגנה.
  • אם הנתבעים מגישים כתב הגנה מומלץ לפנות אלינו על מנת לקבל סיוע בניסוח כתב תשובה לכתב הגנה, במידה ונדרש. בכל מקרה על התובעים להיות מוכנים עם טיעונים הסותרים את טענות ההגנה של הנתבעים.
  • במידה והנתבעים יוצרים קשר לצרכי פשרה- אנא צרו עימנו קשר ואנו נשמח לייעץ.
  • במידה ונעזרתם בנו - לקראת יום הדיון חשוב ליצור עימנו קשר על מנת לקבל תידרוך לקראתו- טיפים כלליים, עובדות וטיעונים שיש להדגיש בפני השופט, מה לעשות במידה והשופט מציע פשרה מסוימת וכו'. בכל מקרה אנו נשמח לסייע ככל יכולתנו לכל פונה.
 
בכל אחד מן השלבים ובכל שאלה ניתן לפנות לצוות "אוויר נקי" לקבלת סיוע.
דו"ח שר הבריאות על העישון לשנת 2015


החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים


תכנית משרד הבריאות למאבק בעישון - דו"ח הוועדה הציבורית לצמצום העישון ונזקיו


אוויר נקי

לציבור הגולשים: המידע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מסודר אצל עורך-דין. הסתמכות על מידע זה ועל נכונותו הינה באחריות הגולשים בלבד.

[חזור למעלה]