הפכו את אוויר נקי לעמוד הבית עמוד הבית
עמוד הבית אודותינו
עישון ונזקיו
חוקים
פסדי דין
תביעות
עישון כפוי במקומות עבודה
פנייה לרשויות
נציב תלונות הציבור ומבקר המדינה
מן התקשורת
קישורים
שאלות נפוצות
צרו קשר
 

עמותת אוויר נקי - העמותה למיגור העישון הכפוי במקומות ציבוריים, ע.ר 580483683

הוקמה על ידי קבוצת סטודנטים למשפטים מאוניברסיטת תל אביב ומהאוניברסיטה העברית בירושלים. העמותה הוקמה כחלק מנסיון לשנות את הנורמה הקיימת כיום במדינה ומתוך הבנה שהמצב הקיים כיום, בו רוב האוכלוסייה סובלת מעישון כפוי הנכפה עליה על ידי מיעוט מעשנים במקומות ציבוריים, אינו מחויב המציאות וניתן לשנותו.

מטרתנו היא ביצוע שינוי חברתי שיביא למיגור העישון הכפוי. את המטרה הזו אנחנו מנסים להשיג, בין היתר, על ידי הגברת המודעות לנזקים הבריאותיים הנגרמים עקב העישון הכפוי, הגברת המודעות של הלא-מעשנים לזכויותיהם, לחוק האוסר את העישון במקומות ציבוריים ולכלים המשפטיים הקיימים לשינוי המצב.
כל זאת כדי שנוכל כולנו לנשום אוויר נקי.  
לאחר שהתלבטנו רבות בנוגע לדרכי הפעולה האפשריות, ולאחר שניתן פסק הדין המהפכני על ידי בית המשפט העליון בעניין אירית שמש, הגענו למסקנה כי המשפט עשוי להוות כלי בסיסי ושימושי במאבק למען אוויר נקי לכולם ולמיגור תופעת העישון הכפוי במקומות ציבוריים. אנו מאמינים כי העלאת המודעות בקרב האוכלוסיה לנזקי העישון הכפוי ולזכויות הקיימות לכל אזרח במדינה שלא להיחשף לעישון כפוי יעוררו את האנשים ואת הרשויות לעשות את השינוי המיוחל.

לפיכך, בנינו את אתר "אוויר נקי" על מנת שיהווה פלטפורמת מידע אשר תעזור לכם לקחת חלק בשינוי החברתי. 
אנו מקווים כי המידע באתר בהיר ונהיר, כך שהשימוש בו יהיה שווה לכל נפש וכי הוא אכן יסייע לכל מי שרוצה ליטול חלק במאבק החשוב הזה ובכך יביא לשינוי המצב הקיים לרווחת כולנו.  
אנו מודים לכל האנשים שעזרו ותמכו והיו, ועודם, שותפים שקטים למפעל זה.
צוות עמותת "אוויר נקי"
דו"ח שר הבריאות על העישון לשנת 2015


החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים


תכנית משרד הבריאות למאבק בעישון - דו"ח הוועדה הציבורית לצמצום העישון ונזקיו


אוויר נקי

לציבור הגולשים: המידע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מסודר אצל עורך-דין. הסתמכות על מידע זה ועל נכונותו הינה באחריות הגולשים בלבד.

[חזור למעלה]